Digicom

Digicom

DIGICOM

Türkiye'deki tüketici elektroniği pazarının öncü şirketi DIGICOM'un temelleri 1980'lerin başında atıldı. 1985'te Elektro Market ismiyle kurulan ve o yıllarda ulusal markaların genel dağıtımını gerçekleştiren şirket, yıllar içinde gösterdiği başarılı performansıyla, Türkiye'de arayışları olan küresel elektronik devlerinin ilgisini çekti.

DIGICOM, 1994'te Pioneer, 1996'da Roadstar, 2000 yılında Hitachi markalarının Türkiye distribütörlüğünü aldı. Firmanın sergilediği bu başarılı performans o dönem Türkiye pazarına girmeye hazırlanan LG'nin de dikkatini çekti ve 2002 yılında LG'nin LCD&Plazma TV ve ev eğlence sistemlerinin distribütörlüğünü de DIGICOM aldı. DIGICOM, Türkiye'ye ilk plazma televizyonu ithal eden şirket olarak özellikle 1997-2002 yılları arasında direkt pazarlama ve tanıtım faaliyetlerine ağırlık vererek, tüketici elektroniği pazarının oluşmasına da öncülük etti.

DIGICOM Pioneer, Sharp ve Roadstar markalarının Türkiye distribütörlüğünü üstlenmektedir. Aynı zamanda Bulgaristan'da Pioneer, Roadstar ve Kenwood markalarının distribütörü olarak, ülkenin ilk tekno marketi olan "Technostar" ile hizmet vermektedir.

Teknoloji ürünlerinin yanı sıra, üretim, pazarlama, satış konularında uzman, farklı sektörlerde hizmet veren firmaları bünyesine katarak bir şirketler grubu haline gelen DIGICOM, güçlü organizasyon yapısı ve işbirlikleri ile güçlenerek, sağlam adımlarla yola devam etmektedir.

DIGICOM grup şirketleri arasında, finans sektöründe faaliyet gösteren Çözüm Finans Faktoring Hizmetleri A.Ş. (1997), inşaat malzemeleri, temizlik, boya ve badana fırçaları sektöründe faaliyet gösteren Yapaş Yapı Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (2001), radyoloji sektöründe hizmet veren ve Carestream markasının temsilciliğini üstlenen Digicom Sağlık Ürünleri Ltd. Şti. (2002), Starlife Silivri, Starlife Güzelce, Starlife Göktürk ve yooistanbul projeleriyle gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren Say İnşaat Sanayi Pazarlama ve Ticaret A.Ş. (2005), Conti markasıyla küçük ev aletleri sektöründe faaliyet gösteren Digicom Dış Ticaret A.Ş. (2010), temizlik malzemeleri ve tüketim ürünleri sektöründe faaliyet gösteren Parex (2010), çöp torbaları, ambalaj ve tüketim ürünleri sektöründe faaliyet gösteren Ekomis Tüketim Ürünleri Sanayi ve Pazarlama A.Ş. (2011) bulunmaktadır.

Şirket Temel Bilgileri