İnovasyon Merkezi
Bize Ulaşın (212) 470 06 00
TR | EN

Hakkımızda

Hakkımızda

Türkiye'de tüketici elektroniği sektörünün öncü şirketi olan DIGICOM'un temelleri 1980'lerin başında atıldı. 1985'te Elektro Market ismiyle kurulan ve o yıllarda ulusal markaların genel dağıtımını gerçekleştiren şirket, yıllar içinde gösterdiği başarılı performansıyla, Türkiye'de arayışları olan küresel elektronik devlerinin ilgisini çekti.

1994 yılında şirket DIGICOM ismini alarak Pioneermarkası Türkiye distribütörlüğü ile sektörde iddialı bir atılım gerçekleştirdi. Yıllar içerisinde Roadstar, Hitachi, Sansui, Frigidaire, LG, Sharp gibi uluslar arası devlerin distribütörlüğünü yaparken bir yandan her zaman ilklerin öncüsü konumunda yer aldı. DIGICOM, sadece lojistik distribütörlük yapmakla kalmayıp, satışını gerçekleştirdiği her bir ürüne pazarlama ruhunu kattı. Böylece Türkiye'de tüketici elektroniği sektörünün oluşmasına da öncülük etti.

Bugün DIGICOM Pioneer, Sharp ve Roadstar markalarının Türkiye distribütörlüğünü sürdürmektedir. Aynı zamanda Bulgaristan'da Pioneer, Roadstar ve Kenwood markalarının distribütörü olarak, ülkenin ilk tekno marketi olan "Technostar" ile hizmet vermektedir.

Yıllar içerisinde DIGICOM sadece elektronik sektörü ile yetinmeyip, birbirinden farklı sektörlerde Türkiye'nin ilklerine imza atmaya devam etti. Uluslar arası alanda tüm yenilikleri takip ederek; üretim, pazarlama, satış konularında uzman, farklı sektörlerde hizmet veren firmaları bünyesine katarak bir şirketler grubu haline geldi. Güçlü organizasyon yapısı ve işbirlikleri ile büyüyerek, sağlam adımlarla yola devam etmektedir.

DIGICOM grup şirketleri arasında, finans sektöründe faaliyet gösteren Çözüm Finans Faktoring Hizmetleri A.Ş. (1997), inşaat malzemeleri, temizlik, boya ve badana fırçaları sektöründe faaliyet gösteren Yapaş Yapı Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (2001), radyoloji sektöründe hizmet veren ve Carestream markasının temsilciliğini üstlenen Digicom Sağlık Ürünleri Ltd. Şti. (2002), Starlife Silivri, Starlife Güzelce, Starlife Göktürk ve yooistanbul projeleriyle gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren Say İnşaat Sanayi Pazarlama ve Ticaret A.Ş. (2005), Conti markasıyla küçük ev aletleri sektöründe faaliyet gösteren Digicom Dış Ticaret A.Ş. (2010), temizlik malzemeleri ve tüketim ürünleri sektöründe faaliyet gösteren Parex (2010), çöp torbaları, ambalaj ve tüketim ürünleri sektöründe faaliyet gösteren Ekomis Tüketim Ürünleri Sanayi ve Pazarlama A.Ş. (2011) bulunmaktadır.