İnovasyon Merkezi

İLKLERİMİZ

DIGICOM GRUP

İLKLERİMİZ

Digicom kurulduğu ilk günden itibaren, yer aldığı her alanda Türkiye'de yeniliklerin öncüsü konumunda yer almıştır. Girdiği her sektörde başarı hedefinin yanı sıra, giriş yaptığı pazarı büyütmeyi ve yeniliklerle taçlandırmayı da hedef edinmiştir. Bu doğrultuda yıllardır, Türkiye'de bir çok yenilik ve inovasyonun lideri olarak büyümeye devam etmektedir.

İlk Car PC

Gelişen teknolojilerle birlikte, araç içi eğlence sistemlerinde büyük bir adım olan araç bilgisayar sistemlerinin Türkiye pazarındaki öncülüğünü Digicom gerçekleştirmiştir.   

İlk %100 Doğada Çözünebilir Üretim

Tüm dünyada yüksek önem düzeyine sahip Kyoto protokolünün imzalanmasından hemen sonra Digicom, üretim tesislerini doğada %100 çözünebilen üretim yapmak üzere kurarak geliştirmiştir ve hala son teknolojilere paralel olarak bu ilke ile üretimini gerçekleştirmektedir.  

İlk DVD Player/ Recorder

Türkiye'de; eski tip video görüntüleme sistemlerinden ilk DVD Player ve Recorder'lara geçiş, Digicom'un öncülüğünde gerçekleşmiştir. 

İlk HD Euro 1080 Yayın

Türkiye'de uydu alıcısı yoluyla ilk yayın Digicom'un distribütörlüğünü yaptığı markalar aracılığıyla gerçekleştirilmiştir. Ve 1 milyondan fazla ünite 2 yıldan kısa bir sürede satılmıştır.    

İlk Navigasyon Cihazı

Tüm dünyada hayata geçen navigasyon teknolojilerinin kullanıldığı cihazların Türkiye'deki satışını ve distribütörlüğünü, ilk olarak Digicom gerçekleştirmiştir.

İlk Plazma Televizyon

Türkiye'de 1994 yıılından bu yana Pioneer markasının distribütörlüğünü yapan Digicom, Pioneer Plazma TV'ler ile Türkiye'de plazma teknolojisinin öncülüğünü yapmıştır.  

İlk PVR Sistemleri

Türkiye'de dijital kalitede video kayıt ve oynatma imkanı sağlayan sistemlerin öncülüğünü Digicom gerçekleştirmiştir.  

İlk Phılıppe Starck Tasarımı

Gayrimenkul sektörüne yepyeni bir soluk getiren Digicom, Türkiye'de markalı konut projelerinin öncüsü olarak, tüm dünyada markalaşan yoo inspired by Philippe Starck imzalı ilk rezidans projesine imzasını atmıştır.