İnovasyon Merkezi

TARİHÇE

DIGICOM GRUP

TARİHÇE

Yıllara dayanan ticari gelenek.. Her devirde bir adım önde!

1980

Digicom’un temelleri 80’lerde kurulan ElektroMarket firması ile Sabri Yiğit tarafından atılmıştır.

1994

1994 yılında teknoloji devi Pioneer'ın Batı Avrupa ve Türkiye distribütörlüğünü alan şirket DIGICOM adı altında yoluna devam etti. DIGICOM, Digital ve Communication kelimelerinin birleşmesinden oluşmuş ve geleceğin teknolojilerini tüm dünya ile eş zamanlı olarak Türkiye'ye de sunmak amacıyla yepyeni bir ufka doğru yol almıştır.
 

1996

DIGICOM 1996 yılında Roadstar Ev ve Oto Ses ve Görüntü Teknolojileri markasının da Türkiye ve Batı Avrupada  distribütörlüğünü aldı.

1998

1998 yılında DIGICOM Hitachi markasının Türkiye Distribütörlüğünü aldı.

1999

1999 yılında DIGICOM Frigidaire markasının Türkiye distribütörlüğünü aldı. Elektronik sektörünün yanı sıra ilk atılımını finans sektöründe gerçekleştirdi. Aynı yıl içerisinde DIGICOM çatısı altında Çözüm Finans Faktoring Hizmetleri A.Ş. kuruldu. 

2000

DIGICOM 2000 yılında Doğan Holding ile birlikte Free TV uydu alıcıları projesini yürütmeye başladı. O projede Sansui markası ile ilerleyen DIGICOM 2 yıldan az sürede 1 milyondan fazla Free TV uydu alıcı sistemi satışı gerçekleştirdi. Free TV projesi bugünün Digital Uydu Sistemleri Teknolojisinin Türkiye'deki ilk yapı taşı konumundadır. 

2002

2002 yılında DIGICOM teknoloji alanında yepyeni bir distribütörlüğe imza attı. Global anlamda büyümekte olan LCD TV pazarının Türkiye'deki öncülüğünü yaparak LG LCD TV'leri Türkiye distribütörlüğünü yürütmeye başladı. 2009 yılına kadar süren bu distribütörlük süresince DIGICOM, LG'nin Türkiye'deki pazar payını 0'dan %28'e çıkardı. Aynı zamanda marka bilinirliği sağlayarak LG LCD TV sistemlerini pazarda üst noktada konumladı. Yine aynı yıl kurulan Digicom Health firması ise Kodak markasının Türkiye distribütörlüğünü yürütmek ve sağlık alanında faaliyet göstermek üzere kuruldu. Digicom Health bugün hala radyoloji ve görüntüleme sistemleri alanında, Villa ve Carestream markalarının distribütörlüğü ile hizmet vermektedir.   

2006

2006 yılında DIGICOM, yepyeni bir sektöre daha adım attı. İnşaat ve Gayrimenkul geliştirme alanında kurduğu Say Yapı Teknoloji firması ile yepyeni girişimlere imzasını attı. İlk proje olarak Silivri'de 3 ayrı tipte 90 villadan oluşan Starlife Silivri Villalarını hayata geçirdi.  

2009

DIGICOM çatısı altındaki Say Yapı firması 2009 yılında 74 dairelik Starlife Göktürk projesini hayata geçirdi.  

2010

2010 yılında DIGICOM çatısı altında farklı sektörlerde farklı birçok adım atıldı.  İlk olarak Say Yapı firması Starlife projelerinin devamı olarak Güzelce'de 10 villalık Starlife Güzelce projesini hayata geçirdi.  Aynı yıl içerisinde DIGICOM, Conti elektrikli küçük ev aletleri markasını bünyesine kattı 40 yılı aşkın bir geçmişi olan Conti markası, DIGICOM çatısı altında yepyeni ürün gamıyla geliştirilmeye başlandı. DIGICOM çatısı altında 2010 yılında yepyeni bir sektöre daha adım atıldı. Doğada tamamen çözünebilen Çöp Torbası, Buzdolabı Poşeti, Alüminyum Folyo, Streç Film gibi temizlik yardımcıları ve mutfak yardımcıları üretimi yapan Ekomis firması kuruldu. Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinde 30.000 m2 kapalı alanda  konumlanan üretim tesisleri hayata geçirildi.