İnovasyon Merkezi

KURUMSAL

DIGICOM GRUP

KURUMSAL

Türkiye'de tüketici elektroniği sektörünün öncü şirketi olan DIGICOM'un temelleri 1980'lerin başında atıldı. 1985'te Elektro Market ismiyle kurulan ve o yıllarda ulusal markaların genel dağıtımını gerçekleştiren şirket, yıllar içinde gösterdiği başarılı performansıyla, Türkiye'de arayışları olan küresel elektronik devlerinin ilgisini çekti.

1994 yılında şirket DIGICOM ismini alarak Pioneer markası Türkiye distribütörlüğü ile sektörde iddialı bir atılım gerçekleştirdi. Yıllar içerisinde Roadstar, Hitachi, Sansui, Frigidaire, LG, Sharp gibi uluslar arası devlerin distribütörlüğünü yaparken bir yandan her zaman ilklerin öncüsü konumunda yer aldı. DIGICOM, sadece lojistik distribütörlük yapmakla kalmayıp, satışını gerçekleştirdiği her bir ürüne pazarlama ruhunu kattı. Böylece Türkiye'de tüketici elektroniği sektörünün oluşmasına da öncülük etti.
Bugün DIGICOM Pioneer, Sharp ve Roadstar markalarının Türkiye distribütörlüğünü sürdürmektedir. Aynı zamanda Bulgaristan'da Pioneer, Roadstar ve Kenwood markalarının distribütörü olarak, ülkenin ilk tekno marketi olan "Technostar" ile hizmet vermektedir.
Yıllar içerisinde DIGICOM sadece elektronik sektörü ile yetinmeyip, birbirinden farklı sektörlerde Türkiye'nin ilklerine imza atmaya devam etti. Uluslar arası alanda tüm yenilikleri takip ederek; üretim, pazarlama, satış konularında uzman, farklı sektörlerde hizmet veren firmaları bünyesine katarak bir şirketler grubu haline geldi. Güçlü organizasyon yapısı ve işbirlikleri ile büyüyerek, sağlam adımlarla yola devam etmektedir.
DIGICOM grup şirketleri arasında;  Pioneer, Pioneer DJ, Roadstar, Sharp gibi teknoloji devlerinin distribütörlüğünü yapan ve aynı zamanda Conti Elektrikli Ev Aletleri marka sahibi Digicom Teknoloji Ürünleri, Starlife Silivri, Starlife Güzelce, Starlife Göktürk, Philippe Starck imzalı yooistanbul projeleriyle  ve yalı restorasyonlarıyla gayrimenkul sektörünün önemli isimlerinden olan Say Yapı Teknoloji,  temizlik malzemeleri ve hızlı tüketim ürünleri ile sektöre inovatif bir bakış açısı kazandıran Parex, inşaat malzemeleri alanında faaliyet gösteren Yapaş Yapı Ürünleri, radyoloji alanında çalışan ve Carestream ile Villa markalarının temsilciliğini yapan Digicom Sağlık Ürünleri, finans sektöründe hizmet veren Çözüm Finans Faktoring bulunmaktadır.