İnovasyon Merkezi

KURUMSAL

DIGICOM GRUP

KURUMSAL

Türkiye'de tüketici elektroniği sektörünün öncü şirketi olan DIGICOM'un temelleri 1980'lerin başında atıldı. 1985'te Elektro Market ismiyle kurulan ve o yıllarda ulusal markaların genel dağıtımını gerçekleştiren şirket, yıllar içinde gösterdiği başarılı performansıyla, Türkiye'de arayışları olan küresel elektronik devlerinin ilgisini çekti.
 
1994 yılında şirket DIGICOM ismini alarak Pioneer markası Türkiye distribütörlüğü ile sektörde iddialı bir atılım gerçekleştirdi. Yıllar içerisinde uluslararası devlerin distribütörlüğünü yaparken bir yandan her zaman ilklerin öncüsü konumunda yer aldı. DIGICOM, sadece lojistik distribütörlük yapmakla kalmayıp, satışını gerçekleştirdiği her bir ürüne pazarlama ruhunu kattı. Böylece Türkiye'de tüketici elektroniği sektörünün oluşmasına da öncülük etti.
 
Yıllar içerisinde DIGICOM sadece elektronik sektörü ile yetinmeyip, birbirinden farklı sektörlerde Türkiye'nin ilklerine imza atmaya devam etti. Uluslar arası alanda tüm yenilikleri takip ederek; üretim, pazarlama, satış konularında uzman, farklı sektörlerde hizmet veren firmaları bünyesine katarak bir şirketler grubu haline geldi. Güçlü organizasyon yapısı ve işbirlikleri ile büyüyerek, sağlam adımlarla yola devam etmektedir.